THC w walce z objawami choroby Parkinsona

W poszukiwaniu metod na leczenie objawów Parkinsona

Choroba Parkinsona może dotknąć każdego człowieka. Nie jest ona wprawdzie śmiertelna, ale skutkuje pewnymi uciążliwościami i obniża w znaczny sposób komfort życia. Nie może więc dziwić, iż od lat poszukuje się metod, które pozwalałyby zmniejszyć jej objawy, a słowa o poprawieniu jakości życia nie miały charakteru jedynie życzeniowego.

Spowolnienie objawów Parkinsona jest możliwe

W internecie w ostatnich latach pojawiło się sporo materiałów dotyczących wpływu marihuany i znajdującej się w niej THC na spowolnienie objawów choroby Parkinsona. Wiele osób podeszło do zagadnienia z dużą dozą wątpliwości, zdając sobie sprawę, iż w internecie ludzie mogą wmówić wszystko. W tym przypadku o optymizm znajduje jednak podstawy, a kolejne badania dowodzą, iż mechanizmy stojące za sukcesem leczenia przy pomocy THC faktycznie istnieją.

W czym pomaga THC?

Zwraca się uwagę, że THC w kontekście choroby Parkinsona jest przede wszystkim w stanie pomóc w walce z degradacją mózgu. Rozmaite preparaty przyrządzane z konopi mogą osłabić wiele przejawów motorycznych. Istnieją przykłady dowodzące, iż w ten sposób można odczuć poprawę między innymi w przypadku problemów ze snem, bólem czy drżeniami.

Nadzieja dla chorych?

Od pewnego czasu marihuana lecznicza jest w Polsce legalna i można dzięki temu spodziewać się, że wkrótce opinia publiczna dowie się o kolejnych przykładach pozytywnego działania THC i innych substancji znajdujących się w marihuanie na wiele chorób, w tym Parkinsona.