Sposoby wykorzystywania marihuany w medycynie (i nie tylko)

Sposoby wykorzystywania marihuany w medycynie (i nie tylko)

1. Nowotwory

Pewnie większość osób, to czytających nie raz już spotkała się z tą informacją, jednakże tego punktu na tej liście nie mogło zabraknąć. Pojawia się coraz więcej badań na temat pozytywnego wpływu medycznej marihuany na pacjentów zmagających się z tym schorzeniem, a ich wyniki są udostępniane publicznie dzięki czemu wiele osób samemu może znaleźć informacje na ten temat.

2. Padaczka

Padaczka to problematyczne schorzenie w którym również marihuana przynosi efekty na korzyść chorych. Do takich efektów należy działanie przeciwdrgawkowe, często o wiele bardziej skuteczniejsze niż te zauważalne u dedykowanych leków.

3. Nerwica

W kwestii chorób na tle nerwicowym jest to dość podzielonym tematem. W tym schorzeniu jest to bardzo indywidualne. W zależności od przypadku marihuana medyczna może pomóc lub wręcz na odwrót z względu na fakt, że jest to bardzo skomplikowane. Psychoterapie z użyciem medycznej marihuany powinny być bardzo szczegółowo monitorowane przez lekarzy, który będzie podejmował decyzję odnośnie użycia w danych przypadkach w celu złagodzenia skutków choroby.

4. Autyzm

Zaburzenia ze spektrum autyzmu także są łagodzone np. za pomocą oleju konopnego. Coraz więcej rodziców czy opiekunów zaświadcza o dobrych wynikach stosowania olejku konopnego.

5. Alzheimer

Marihuana spowalnia tworzenia się płytek amyloidów, dzięki czemu również zapobiegają chorobie Alzheimera.

6. Parkinson

Sprawdza się poprzez swoje właściwości przeciwbólowe jak i również poprawia zdolności motoryczne.

7. Redukowanie negatywnych skutków chemioterapii

Konopie zapobiegają negatywnym efektom ubocznym takim jak wymioty czy brak apetytu.

8. Wykorzystanie marihuany w budownictwie

Konopie są składnikiem wytworzenia kompozytu idealnie nadającego się do remontowania drewnianych domów i innych budowli z tego materiału.

9. Energetyka

Marihuana to odpowiedni surowiec do przetwarzania na biomasę.